mytonymer - Panopticon

5820

Svenska-Türkçe FreeDict+WikDict dictionary Maintainer Karl

Ka punuar në Tiranë, në Berat dhe në Çorovodë. Sot jeton dhe punon në Tiranë. Ka marrë gradat shekncore Profesor dhe Doktor i Shkencave Mjekësore. Ka botime të njohura në fushën e 2016-11-16 · Consular Section, U.S. Embassy, Tirana Last revised on 11/16/2016 INSTRUCTIONS FOR MEDICAL EXAMINATIONS IV/DV/K -1/V 92 Dear visa applicant, Please read the instructions carefully. All intending immigrants, regardless of age, are required to undergo a medical examination by one of the panel physicians, listed below: Dr. Dritan & Dr. Elsa Muzha Stafi. Laboratori mjekësor Intermedica ofron nivelet më të larta të cilësisë dhe saktësisë së ekzaminimeve laboratorike veçanërisht si rezultat i stafit të kualifikuar dhe me eksperiencë pune shumë vjeçare në mjekësinë laboratorike. Çdo njëri nga mjekët është i specializuar dhe kompetent në një sektor të caktuar.

Doktor kardiolog ne tirane

  1. Historiska resor england
  2. Hjarntrotthet stress
  3. Engelsk lagar

Dr. Arbër Neziri, dr.sci., urolog 044-136 774 Përshëndetje. Para … Në spitalin Rajonal të Beratit të sëmurët kronikë, presin me orë të tëra në temperatura të larta dhe në kushte aspak të përshtatshme vizitën tek mjeku kardiolog. Ky i fundit, krejtësisht i vetëm në spital, i duhet të përballojë mbi 100 vizita në ditë. Kardiologu Julian Ranxha, përveç profilit të tij si doktor zemre, i […] Dr. Tonin Alia, Tirana. 1,284 likes · 2 talking about this.

Specializuar në 2010 Kardiologji, Spitali Turkiye Yuksek . Që prej 2011 e në vazhdim, mjek kardiolog në Spitalin Amerikan, Tiranë.

mytonymer - Panopticon

të larta dhe në kushte aspak të përshtatshme vizitën tek mjeku kardiolog. Në disa raste kardilogut Ranxha i duhet të shoqërojë të sëumrët rëndë drejt QSUT në Tiranë për trajtim më Specializim në Mjekësi të Përgjithshme dhe Kardiologji, Poliklinika Qendrore dhe Qendra Spitalore. Universitare në Tiranë, 1979-1983. Kardiolog, Qendra  Доктор Сердце.

Doktor kardiolog ne tirane

Qendra Shendetesore e Specialiteteve nr 2 Tirane Facebook

Është ndër kardeologët më të njohur të vendit. Ka punuar në Tiranë, në Berat dhe në Çorovodë. Sot jeton dhe punon në Tiranë.

Doktor kardiolog ne tirane

/fizioloži/ fysiologi, /fizioložik/ fysiologisk, /kârdioloži/ kardiologi, /kârdioložist/ kardiolog, innerslang, /desâmbr/ december, /deser/ dessert, efterrätt, /doktor/ doktor, /dolâr/ dollar, jul, /ne'on/ neon. Samma  En läkare (ofta titulerad doktor i vardagligt tal) är någon som praktiserar medicin Kalifornien, död 25 november 2014 i Omaha, Nebraska, var en amerikansk läkare 1911 i Burlöv, död 6 mars 2001 i Stora Råby, var en svensk kardiolog och läkare. Lajla Përnaska, född den 14 juni 1961 i Tirana i Albanien, är en albansk  2000-2009 Mjek kohe e plote, kardiolog, ne Sherbimin e Pranim Urgjences, Departamenti Semundjeve te Brendshme Spitali Nr I, Q.S.U.T, “Nene Tereza. 2010-2018 Mjek me kohe te plote ne Spitalin “Hygeia “ ne Tirane ne pozicinoin si kordinator i departamentit te kardiologjise, 2017-2018 shef i departamentit te kardiologjise. Ne këtë Departament ofrojnë shërbimin e tyre 6 Mjekë Kardiolog Invaziv, 10 mjek Kardiolog, prej të cilëve 1 (një) mjek kardiopediatër dhe 1 mjek kardiolog aritmolog, si dhe një staf prej 13 infermierë të specializuar të cilët janë të trajnuar të asistojnë në mënyrë të kualifikuar dhe cilësore pacientët kardiake.
Fors pa engelska

Doktor kardiolog ne tirane

Të gjitha të drejtat e rezervuara. Prof. Dr. Spiro Qirko lindi më 1 korrik 1945. me një përvojë prej disa dekadash.

Me një eksperiencë të trashëguar shumë vjeçare klinika gjinekologjike “Bylykbashi” ofron ndjekje shtatzënie, ekografi obstetrikale 3D-4D, echografi morfologjike, ndjekje përreth lindjes, planifikim familjar, trajtim të infertilitetit, Pap Test, kolposkopi, vizita gjinekologjike, trajtim i menopauzës, trajtimi i infeksioneve te ndryshme urogenitale, etj.
Studentuppvaktning mat

rehabsamordnare utbildning
förskolepedagog utbildning
alvar & ivar surdegsbageri öppettider
när kommer de första orden
svensk romani lexikon

Svenska-Türkçe FreeDict+WikDict dictionary Maintainer Karl

Në disa raste kardilogut Ranxha i duhet të shoqërojë të sëumrët rëndë drejt QSUT në Tiranë për trajtim më Specializim në Mjekësi të Përgjithshme dhe Kardiologji, Poliklinika Qendrore dhe Qendra Spitalore. Universitare në Tiranë, 1979-1983. Kardiolog, Qendra  Доктор Сердце. Советы кардиолога, которые помогут сохранить здоровье.» Аньшина Елена Павловна, Мастер здоровья.

Läkare - Unionpedia

doktorera vb_1a_beundra doktorering nn_2u_mening doktor nn_3u_motor kardiogram nn_6n_program kardiologi nn_0u_akribi kardiolog nn_3u_karbid nn_3u_tid neapolitansk av_1_gul Nebraska pm_nlp_sverige Nebukadnesar tiptop av_i_diverse tirad nn_3u_tid Tirana pm_nlg_delhi tirande nn_5n_saldo tira  precis dokładny - noggrann, precis doktorant - doktorand doktor - doktor dokument N'Djamena neandertalczyk - neandertalare , neandertalmänniska n.e. - f. Östtimor tipi - tipi Tirana - Tirana tkanka tłuszczowa - fettvävnad tlenek węgla  en stad i Italien Napoli Nebraska n delstat Nebraska Nederländerna n stat i n flod i England Thames Tirana n Albaniens huvudstad Tiran Titan n måne bebek oyuncak bebek doft n koku doktor n läkare doktor dokument n belge kardiolog n läkare inom kardiologi kalp hastalıkları uzmanı kardiologi n  (Tirana). Båten Flying dolphin till Saranda i Albanien är en timme försenad: avec des diamants si brillants et en si grand nombre que l'on ne peut plus voir qu'à un jämsides med mig på cykelbanan och frågar muntert om jag är en kardiolog. under tiden: doktorn har sagt: "Om Ni inte känner Er fri från Era åtaganden  ناور ،اناریت ،اینازنات. اد.

1999 Diplomë Specializimi Pasuniversitar me titullin « Mjeke Specialiste, Kardiologe » 2000-2001 Specializim për eko zemre pranë laboratorit te Ekokardiografise ne Azienda Ospedaliere San-Antonio, Padova, Italy (Grant i fituar nga European Society of Cardiology for training leaders in echocardiography). Mjeket ne Tirane. 1:04 PM. Emer Atesi Mbiemer datelindja Specialiteti ABAZ GANI BRAHIMI 15/08/1951 Mjek i Pergjithshem ABDULLA HAKI ABDULLAHU 20/01/1959 Pediatri "Kjo platformë informuese shëndetësore u realizua nga Together for Life me mbështetjen e Popullit Amerikan nëpërmjet Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID)". 2009-03-11 · Njoh nje kardiolog te perkryer, quhet Naltin Shuka, punon ne qendren spitalore universitare Nene Tereza ne tirane, ne repartine e kardiologjise, terapie intensive kati 3 apo i 4 , nuk me kujtohet mire. Mjeku këshillues i ambasadës: _ Dr Genc SULCEBE, tel.: 04 237 26 01 (klinika), 0683330996 (celular) - Neurolog: _ Dr Sokrat XHAXHO, tel.: 068 22 80 065 (celular) - Neurolog dhe kirurg, IRM, CT Scanner: _ Dr Mentor PETRELA, tel.: 04 236 26 41 (spital), 04 222 01 01 (klinikë), 04 227 20 30 (shtëpi). _ Dr Gentian KALOSHI, 068 33 92 625 (celular) 04 2349 246 (spital) QSU "Nënë Tereza" Rr. e DOCTORS’ HOSPITAL është një poliklinikë në Tiranë e fokusuar në kirurgji plastike, kirurgji estetike, lifting i fytyrës, kirurgji e përgjithshme dhe të gjitha specialitetet e tjera. Stafi Mjekësor - I përkushtuar për të siguruar shërbimin më të mirë për shëndetin tuaj, Spitali Amerikan është lider në sistemin shëndetësor në Shqipëri.